ULI Poland: 8 Questions Around a City: E-meeting with the Mayor of Katowice

When

2021-02-16
2021-02-16T09:30:00 - 2021-02-16T10:30:00
Europe/Paris

Choose Your Calendar

  Where

  Online Webinar Poland This event will be hosted online. POLAND
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” - to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast. Pierwszym gościem będzie Prezydent KATOWIC. Spotkania będą odbywać się po POLSKU. [It is a series of virtual meetings with the mayors of the biggest cities in Poland. The first guest will be the Mayor of Katowice. Meetings will be conducted in Polish.]
  Udział w spotkaniach jest BEZPŁATNY i otwarty dla członków ULI i osób niezrzeszonych,
  ale wymaga REJESTRACJI.
  Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się na spotkanie. 


  Jak będą zmieniały się Katowice? Które inwestycje powstaną pomimo pandemicznych oszczędności? Jakie pomysły ma ratusz na poprawę jakości życia mieszkańców? Na jakie branże stawia poprzemysłowa metropolia? Jak będzie przeciwdziałać wpływom zmiany klimatu? Gdzie widzi szanse rozwoju i jaką rolę chce odgrywać w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? 

  MARCIN KRUPA, Prezydent Katowic, będzie gościem pierwszego spotkania z cyklu organizowanego przez ULI Poland i odpowie na te inne pytania.
   

  Odbędzie się 8 wirtualnych spotkań z 8 Prezydentami największych polskich miast. Każdy Prezydent otrzyma 8 takich samych pytań dotyczących różnych aspektów życia miasta. 

  Rozmowy będzie prowadzić TOMASZ SZPYT-GRZEGÓRSKI, redaktor naczelny Property Insider.
   
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” - to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast, które mają służyć przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji rozwoju miasta, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej.

  Podczas spotkań będziemy rozmawiać o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.

  Zarys programu 
  - Prezentacja Prezydenta Miasta
  - Wywiad z Prezydentem
  - Pytania od uczestników spotkań
   
  ZAPRASZAMY 16 LUTEGO 2021 na godz. 9:30.
  Spotkania będą odbywać się na platformie Zoom. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.
   
  Dziękujemy Partnerom i Patronom cyklu. 

   

   

  Speakers

  Speaker

  Marcin Krupa

  Mayor of Katowice

  Marcin Krupa, prezydent Katowic od 2014 roku. Od zawsze związany z Katowicami - tu się urodził, pracuje i mieszka. Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. W 2005 roku obronił pracę doktorską z zakresu Budowa i Eksploatacja Maszyn, a następnie pracował jako adiunkt na tej samej uczelni. Ukończył również studia podyplomowe z Zarządzania Organizacją. Jest ekspertem w zakresie oceny projektów unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz ekspertem w zakresie wyceny pojazdów samochodowych. W latach 2006–2010 był członkiem Rady Miasta Katowice, a w latach 2010–2014 Zastępcą Prezydenta Miasta odpowiedzialnym za takie kluczowe obszary polityki miasta jak: planowanie strategiczne, rozwój systemów transportowych, ochrona i zarządzanie środowiskiem, usługi, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, inżynieria lądowa. W 2014 roku ogłosił swój program wyborczy - „Porozumienie z mieszkańcami Katowic” i został wybrany prezydentem Katowic. Prywatnie - pasjonat sportów motorowych i dobrej muzyki. Wolne chwile spędza z rodziną - żoną Joanną i dziećmi: Martyną i Błażejem.

  Speaker

  Tomasz Szpyt-Grzegórski

  Property Insider

  Dziennikarz i redaktor z 15-letnim stażem w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Specjalizuję się w tematyce gospodarczej i nieruchomościowej. Jego teksty ukazały się m.in. w takich tytułach jak: Dziennik, Dziennik Gazeta Prawna, The WalI Street Journal Polska, Newsweek, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, BiznesPolska.pl. TheCity.com.pl, Eurobuild Central & Eastern Europe, Rzeczpospolita. Jeste właścicielem firmy TSG Media i redaktorem naczelnym e-tygodnika nieruchomościowego Property Insider. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.