ULI Poland: Around a City in 8 Questions - E-meeting with the Mayor of Gdynia

When

2021-03-18
2021-03-18T09:30:00 - 2021-03-18T10:30:00
Europe/Paris

Choose Your Calendar

  Where

  Online Webinar Poland This event will be hosted online. POLAND
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast. Gościem tego spotkania będzie Prezydent GDYNI. Spotkania odbywają się po POLSKU. [It is a series of virtual meetings with the mayors of the biggest cities in Poland. Meetings are in Polish.]
  Udział w spotkaniach jest BEZPŁATNY i otwarty dla członków ULI i osób niezrzeszonych, ale wymaga REJESTRACJI. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.

  WOJCIECH SZCZUREK, Prezydent Gdyni, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "W 8 pytań dookoła miasta" organizowanego przez ULI Poland.

  Czym jest Tristar, który ma na wszystko oko? Ilu mieszkanców moze liczyć Gdynia w 2045 r.? Co oznacza w praktyce limitowana możliwość urbanizacji? Które inwestycje są priorytetowe, a które przegrajaą z COVID-em? Gdzie można będzie doładowac auto zamawiając na wynos? Które obszary miasta rozwijają się najszybciej? Co dalej z Parkiem Rady Europy? 

  To tylko kilka z pytań, które padną podczas najbliższego spotkania z cyklu W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA. ULI Poland zaprasza już 18 marca 2021 (czwartek) na godz. 9:30 na wirtualną rozmowę z WOJCIECHEM SZCZURKIEM, prezydentem GDYNI.
   
  O Gdyni mówi się, że to miasto powstałe z morza i marzeń. Założone w 1026 r. obchodzić będzie za kilka lat swoje stulecie. Jakie plany ma miejski magistrat na zakończenie pierwszego wieku istnienia miasta i wejście w drugie stulecie? Czy stawia tylko na branżę morską? Jakie inne z chęcią powita? Jakimi działaniami zamierza podnosić komfort życia mieszkańców? Czy boi się podniesienia poziomu morza i co robi by przeciwdziałać jego skutkom? W których rejonach miasta planowane są nowe osiedla, a gdzie będą mogły powstawać biurowce i zakłady przemysłowe? Czym będzie się jeździło do pracy i na zakupy, a może będzie się chodziło?
   
  Rozmowę poprowadzi TOMASZ SZPYT-GRZEGÓRSKI, redaktor naczelny Property Insider.
   
  Zarys programu

  - Parę słów od Prezydenta Miasta
  - Wywiad z Prezydentem
  - Pytania od uczestników spotkania

  ZAPRASZAMY 18 MARCA 2021 na godz. 9:30.
   
  Spotkania będą odbywać się na platformie ZOOM. Spotkania są prowadzone w języku POLSKIM. Spotkania są BEZPŁATNE i otwarte dla wszystkich ale wymagana jest REJESTRACJA. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.
   
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” - to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast, które mają służyć przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji rozwoju miasta, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej.

  Podczas spotkań będziemy rozmawiać o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, bardziej stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.

  Odbędzie się 8 wirtualnych spotkań z 8 Prezydentami największych polskich miast. Każdy Prezydent otrzyma 8 takich samych pytań dotyczących różnych aspektów życia miasta.
   
  Dziękujemy Partnerom i Patronom cyklu!
   

   

  Speakers

  Speaker

  Wojciech Szczurek

  Mayor of Gdynia,

  Od 1998 roku jest prezydentem Gdyni. Zasiadał także w senacie Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych, radzie programowej Centrum Studiów Bałtyckich Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, Zespole Problemowym ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych PAN. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskał stopień naukowy doktora. W 1989 współorganizował gdyński Komitet Obywatelski. Od 1990 związany z działalnością samorządową. W latach 1991–1998 był przewodniczącym gdyńskiej rady miasta, równocześnie reprezentował Gdynię w Sejmiku Samorządowym Województwa Gdańskiego. Laureat licznych nagród i wyróżnień, zarówno polskich jak i zagranicznych. Uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej. Dwukrotny laureat Access City Award, finalista Innovations in Politics oraz laureat tytułu Przyjaciel Integracji.

  Speaker

  Tomasz Szpyt-Grzegórski

  Property Insider

  Dziennikarz i redaktor z 15-letnim stażem w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Specjalizuję się w tematyce gospodarczej i nieruchomościowej. Jego teksty ukazały się m.in. w takich tytułach jak: Dziennik, Dziennik Gazeta Prawna, The WalI Street Journal Polska, Newsweek, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, BiznesPolska.pl. TheCity.com.pl, Eurobuild Central & Eastern Europe, Rzeczpospolita. Jeste właścicielem firmy TSG Media i redaktorem naczelnym e-tygodnika nieruchomościowego Property Insider. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.