ULI Poland: Around a City in 8 Questions - E-meeting with the Mayor of Poznan

When

2021-05-18
2021-05-18T10:00:00 - 2021-05-18T11:00:00
Europe/Sarajevo

Choose Your Calendar

  Where

  Online Webinar Poland This event will be hosted online. POLAND
  W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA wirtualne spotkanie z Prezydentem POZNANIA. [Spotkanie jest po polsku/Meeting is in Polish.]
  Udział w spotkaniach jest BEZPŁATNY i otwarty dla członków ULI i osób niezrzeszonych, ale wymaga REJESTRACJI. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.
   
   

  JACEK JAŚKOWIAK, Prezydent POZNANIA, będzie gościem kolejnego spotkania online z cyklu "W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA", które odbędzie się 18 maja 2021 (wtorek) o godz. 10:00.

  Jednym z priorytetów strategii Poznania jest rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości. Samorząd myśli o powrocie do śródmieścia funkcji produkcji, wykorzystującej nowoczesne technologie i nie wymaga ciężkiego transportu. Na które sektory liczy? Jak zamierza wykorzystać potencjał prężnego ośrodka akademickiego?  

  Prezydenta zapytamy również o to na jakie ułatwienia może liczyć biznes? Które części miasta są przeznaczone pod nowe inwestycje, a gdzie miasto chce ograniczyć dogęszczanie zabudowy. Na jaki model transportu stawia samorząd? Jakiego typu inwestycje planowane są w formule PPP?

  To tylko część pytań, które zostaną zadane Jackowi Jaśkowiakowi. Trendy demograficzne nie pozostawiają złudzeń, Poznań jest jednym z miast, w których spada liczba ludności. Jak miasto zamierza poradzić sobie z tym wyzwaniem i w jaki sposób chce zatrzymać swoich mieszkańców i przyciągnąć nowych, będzie również ważnym aspektem omówionym podczas konferencji.

  Rozmowę poprowadzi TOMASZ SZPYT-GRZEGÓRSKI, redaktor naczelny Property Insider.

  Zarys programu
  - Parę słów od Prezydenta
  - Wywiad z Prezydentem
  - Pytania od uczestników spotkania
   
  „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” - to cykl wirtualnych spotkań z Prezydentami największych polskich miast, które służą przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji rozwoju miasta, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej.
   
  Podczas spotkań rozmawiamy o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, bardziej stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.
   
  Zaplanowaliśmy 8 wirtualnych spotkań z Prezydentami 8 największych polskich miast. Każdy Prezydent otrzyma 8 takich samych pytań dotyczących różnych aspektów życia miasta. Pozostałe pytania są zadawane przez uczestników spotkania.
   
  ZAPRASZAMY 18 MAJA 2021 na godz. 10:00.

  Spotkania odbywają się na platformie ZOOM. Spotkania są prowadzone w języku POLSKIM.
  Spotkania są BEZPŁATNE i otwarte dla wszystkich ale wymagana jest REJESTRACJA. Po rejestracji każdy otrzyma link do zalogowania się.

  Dziękujemy Partnerom i Patronom cyklu!
   
   
   Zdjęcie: Janusz Starczewski

  Speakers

  Speaker

  Jacek Jaskowiak

  Mayor of Poznan

  Urodzony w Poznaniu. Społecznik, działacz sportowy, były przedsiębiorca. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji w Poznaniu. Od 2014 roku pełni funkcję Prezydenta Miasta Poznania. W roku 2018 został wybrany na drugą kadencję, uzyskując w wyborach blisko 56% głosów. Jako prezydent Poznania stara się zmieniać miasto w taki sposób, by było dla mieszkańców jak najlepszym miejscem do życia. Doświadczenie zawodowe zdobywał w latach 90. w firmach handlowych. Pracował m.in. dla dra Jana Kulczyka w Kulczyk Tradex. Wraz z inwestorami biznesowymi uczestniczył w tworzeniu tysięcy miejsc pracy w Polsce. Odkąd został prezydentem, w Poznaniu zachodzą znaczące zmiany. Miasto dynamicznie się rozwija, co doceniają zarówno mieszkańcy, jak i eksperci. Kierunek działań został jasno określony, a ich celem jest to, by Poznań stał się miastem przyjaznym do życia dla każdego, tolerancyjnym i otwartym na różnorodność. Prywatnie ceni sobie teatr oraz twórczość Jacka Kaczmarskiego. Jego pasją jest sport, w szczególności biegi narciarskie, z którymi również pozostaje związany jako członek Komisji Światowej Federacji Narciarskiej.

  Speaker

  Tomasz Szpyt-Grzegórski

  Property Insider

  Dziennikarz i redaktor z 15-letnim stażem w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Specjalizuję się w tematyce gospodarczej i nieruchomościowej. Jego teksty ukazały się m.in. w takich tytułach jak: Dziennik, Dziennik Gazeta Prawna, The WalI Street Journal Polska, Newsweek, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, BiznesPolska.pl. TheCity.com.pl, Eurobuild Central & Eastern Europe, Rzeczpospolita. Jeste właścicielem firmy TSG Media i redaktorem naczelnym e-tygodnika nieruchomościowego Property Insider. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Journalist and editor with 15 years of experience in national and local media. He specialises in economic and real estate issues. His texts have appeared in such titles as Dziennik, Dziennik Gazeta Prawna, The WalI Street Journal Polska, Newsweek, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, BiznesPolska.pl. TheCity.com.pl, Eurobuild Central & Eastern Europe, Rzeczpospolita. He is the owner of TSG Media and editor-in-chief of the Property Insider e-weekly. Tomasz is a graduate of the Faculty of Law and Administration at the University of Warsaw.